Nejčastější místečko pro aplikaci piercingu a i historicky to je první místo při pokusech s piercingem. Hodne oblíbený byl třeba v Alžbětínské době, nosil ho Shakespeare, později se z něj stala známka luxusu, nosil ho třeba Julius Caesar. Dnes ho nosí muži i ženy, propíchnout lze lalůček, boltec. Aplikace téměř nebolí, hojí se poměrně dobře – pokud o něj pečujeme. Sice je lehké uši si píchnout doma, ale protože je v uších hodně akupresurních bodů, nechala bych to na odborníkovi.
Piercing Uší

Na ret lze použít buď klasický kroužek (méně používané) nebo labret. Je velice oblíbený u afrických kmenů, které ho roztahují do extrémních rozměrů a poté do něj vkládají kusy dřeva nebo hlíny. U nás to byl po dlouhou dobu spíše znak zplodiny, které bychom se měli velkým obloukem vyhýbat, dnes se to naštěstí tak nebere a piercing jazyka je aplikován stále častěji. Hojení netrvá dlouho.
Piercing rtu

Historicky hodně populární piercing, zmíněn i v Bibli, používaný na Středním Východě, často v Indii (od náušnice v nose vede řetízek k náušnici v uchu). V moderní době si ho v 60. letech oblíbilo hnutí hippies, později punk a samozřejmě slavné celebrity. Piercing nosu se dobře hojí, ale po píchnutí může krvácet. Tak se toho nelekněte a použijte třeba led. Péče o něj je jako o jiné piercingy.
Piercing nosu

Neměl by se provádět příliš hluboko, ale to nechte na odborníkovi (jeden z důvodů, proč si neaplikujte piercingy samy !!) Používají se kroužky nebo barbelly (rovné nebo zahnuté, ty jsou asi vhodnější). Hojení trvá několik týdnů, pokud nedojde ke komplikacím. K těm dochází hlavně proto, že kůže v okolí obočí je hodně tenká a obočí zamezuje nečistotám vstup do očí, může se stát, že tedy vstoupí do rány. Jelikož je tedy tohle místo více vystavené riziku infekce, nezapomeňte na péči o něj. Omývejte ho třeba antibakteriálním mýdlem, odstraňte všechny nečistoty okolo. Po osušení můžete aplikovat třeba dětský olejíček (zahýbejte náušnicí, aby se dostal do rány). U piercingu obočí může dojít k tzv.migraci (vycestování) náušnice, proto používejte lehčí drobnější šperk.
Piercing obočí
Piercing genitálií
Piercing genitálií je víc a víc rozšířený. Je několik typů, kam ho umístit – oblast šourku, předkožka (nejrozšířenější genitální piercing), žalud nebo poštěváček. Je to poměrně intimní záležitost, takže na péči o něj se zeptejte toho, kdo vám piercing aplikuje :).
Piercing genitálií

Hojí se poměrně rychle, péče stejná jako u piercingu obočí či v jiných lokalitách.
Piercing brady, horního a dolního rtu